Порядок організації роботи із повідомленнями про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, внесеними викривачами, в закладі дошкільної освіти №87 м.Миколаєва

 

Порядок організації роботи із повідомленнями про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, внесеними  викривачами, в закладі дошкільної освіти №87 м.Миколаєва

 

1. Порядок організації роботи із повідомленнями про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, внесеними  викривачами, в закладі дошкільної освіти №87 м.Миколаєва (далі – Порядок) визначає послідовність дій посадових осіб під час отримання, реєстрації, розгляду та обліку повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

2. Організація роботи з повідомленнями про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення (далі – повідомлення) ґрунтується на таких засадах:

1) знання та обізнаність - інформування про можливість подати повідомлення;

2) доступність - забезпечення безперешкодного доступу для подання повідомлення;

3) довіра - інформування про виконання державних гарантій захисту викривачів;

4) ефективність - реагування на випадки порушення вимог Закону;

5) прозорість - інформування викривачів про те, як розглядаються їх повідомлення про корупцію;

6) аналіз та вивчення - систематичний перегляд і коригування організації роботи з повідомленнями.

3. Принципи організації роботи:

1) доброчесність - поведінка працівників ЗДО №87 відповідно до вимог  Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування;

2) захист прав викривачів - розуміння працівниками ЗДО №87, які мають доступ до повідомлень, ризиків для викривачів, що пов’язані з поданням повідомлення, а також подальшим встановленням фактів порушення вимог Закону;

3) конфіденційність - виконання вимог Закону щодо нерозголошення інформації про викривача працівниками ЗДО №87 в процесі збирання, використання та збереження інформації;

4) зворотний зв’язок - підтримання зв’язку з викривачем навіть тоді, коли повідомлення надано анонімно;

5) неупередженість - розгляд повідомлення по суті та без жодних упереджень, які можуть виникати в результаті попередніх контактів викривача з ЗДО №87;

6) об’єктивність - надання повної та об’єктивної оцінки інформації, одержаної під час розгляду повідомлення;

7) рівність - забезпечення однакового ставлення до всіх викривачів незалежно від віку, статі, національної належності, віросповідання тощо.

4. Розгляд повідомлення проводиться комісією, склад якої затверджується наказом завідувача ЗДО №87. До складу комісії входять:

-  уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції    ЗДО №87;

- діловод ЗДО №87;

- працівник ЗДО №87 до компетенції якого належить питання, порушене в повідомленні;

- інші працівники ЗДО №87.

До роботи комісії не може бути залучена особа стосовно якої у повідомленні висунуто звинувачення у вчиненні корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

5. ЗДО №87 та уповноважені на розгляд повідомлень працівники забезпечують:

1) організацію роботи внутрішніх каналів повідомлення, отримання та організацію розгляду повідомленої через такі канали інформації;

2) співпрацю з викривачами, забезпечення дотримання їхніх прав та гарантій захисту, передбачених законом;

3) надання працівникам відповідного органу чи юридичної особи або особам, які проходять у них службу чи навчання, чи виконують певну роботу, методичної допомоги та консультацій щодо повідомлення та захисту викривачів, проведення внутрішніх навчань з цих питань.

6. Повідомлення викривачів про порушення працівниками ЗДО №87 вимог Закону України «Про запобігання корупції» приймаються:

7.1. поштою – на   адресу ЗДО №87 (54039, м. Миколаїв,   вул. Привільна, 57, з позначкою на конверті такого змісту: «Про корупцію»);

7.2. від викривача особисто до приймальні завідувача ЗДО №87 або в приймальний день уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції (четверг з 14.00 год. до 17.00 год.);

7.3. на адресу електронної скриньки: dnz87vishenka@ukr.net;

7.5. за номером телефону: 0512 64 25 50.

8. Повідомлення може бути як письмовим, так і усним.

9. Інформація наведена у повідомленні має містити одну або декілька з таких ознак, зокрема:

- порушення обмежень щодо отримання подарунка;

- запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;

- порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна;

- порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб;

- порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;

- недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки; порушення вимог фінансового контролю; порушення вимог проведення спеціальної перевірки; порушення вимог організації роботи із запобігання і виявлення корупції.

10. Реквізитами повідомлення є:

- прізвище, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;

- текст повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення вимог або обмежень Закону, яка може бути перевірена;

- прізвище, ім’я, по батькові, адреса та підпис особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

11. Повідомлення може бути здійснене без зазначення авторства (анонімно). Анонімне повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Таке повідомлення підлягає перевірці у строк не більше 15 днів та може бути продовжено до 30 днів від дня його отримання.

12. Отримання повідомлень, які надходять на поштову скриньку, телефонну лінію, здійснюється уповноваженою особою шляхом роздрукування або заповнення відповідної форми в день їх надходження або наступного робочого дня, якщо таке повідомлення надійшло у вихідні, святкові та неробочі дні.

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції веде облік зазначених повідомлень у відповідному журналі (додаток 2) та направляє його для реєстрації та на розгляд завідувачу ЗДО №87.

13. Повідомлення підлягає попередній перевірці у строк не більш десяти робочих днів.

За результатами попередньої перевірки комісія приймає одне з таких рішень:

1. призначити проведення внутрішньої (службової) перевірки або розслідування інформації у разі підтвердження фактів, викладених у повідомленні, або необхідності подальшого з’ясування їх достовірності;

2. передати матеріали до органу досудового розслідування у разі встановлення ознак кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених реагувати на виявлені правопорушення в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України;

3. закрити провадження у разі непідтвердження фактів, викладених у повідомленні.

14. Викривачу надається детальна письмова інформація про результати попередньої перевірки за його повідомленням у триденний строк з дня її завершення.

15. У разі якщо отримана інформація про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень не належить до компетенції ЗДО №87, викривач повідомляється про це у триденний строк без проведення попередньої перевірки із роз’ясненням щодо компетенції органів або юридичних осіб, уповноважених на проведення перевірки або розслідування відповідної інформації.

16. У разі якщо отримана інформація стосується дій або бездіяльності завідувача ЗДО №87, така інформація без проведення попередньої перевірки у триденний строк надсилається до Національного агентства, що визначає порядок подальшого розгляду такої інформації.

17. Внутрішня (службова) перевірка або розслідування за повідомленням проводиться у строк не більше 30 днів з дня завершення попередньої перевірки. Якщо у зазначений строк перевірити повідомлену інформацію неможливо, завідувач ЗДО №87 подовжує строк перевірки або розслідування інформації до 45 днів, про що повідомляється викривач.

18. Проведення внутрішньої (службової) перевірки або розслідування не може бути доручене особі, якої або близьких осіб якої стосується повідомлена інформація.

19.  Посадові особи, яким доручено розгляд повідомлення, мають право:

- витребувати у працівників ЗДО №87 документи, у тому числі ті, що містять інформацію з обмеженим доступом (крім державної таємниці), та робити чи отримувати їх копії;

- викликати та опитувати осіб, дій або бездіяльності яких стосуються повідомлені викривачем факти;

- звертатися до Національного агентства щодо порушених прав викривача, його близьких осіб;

- вносити подання завідувачу ЗДО №87 про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності;

- виконувати інші визначені Законом повноваження, спрямовані на всебічний розгляд повідомлень викривачів та захист їхніх прав та свобод.

20. За результатами розгляду повідомлення посадовими особами, які брали в ньому участь, складається висновок із зазначенням:

- ПІБ, посади осіб, відомості про дії або рішення яких містяться в повідомленні;

- інформації про фактичні дані, обставини, які підтверджують або спростовують викладені в повідомленні відомості;

- висновку про наявність або відсутність порушень Закону, пропозиції щодо їх припинення та усунення наслідків;

- обґрунтовані пропозиції щодо усунення виявлених порушень та притягнення винних осіб до відповідальності згідно із законодавством.

21. Висновок, складений за результатами розгляду повідомлення, надається на розгляд завідувачу ЗДО №87.

22. Під час розгляду повідомлення особи, відомості про дії або рішення яких містяться в повідомленні, та інші особи мають право надавати пояснення, зауваження тощо, які додаються до висновку.

23. За результатами внутрішньої (службової) перевірки комісія приймає одне з таких рішень:

1. передати матеріали до органу досудового розслідування у разі встановлення ознак кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених реагувати на виявлені правопорушення;

2. у межах компетенції про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства, інформацію стосовно яких повідомлено, про усунення виявлених порушень, причин та умов вчинення правопорушення, спричинених ними наслідків, а також про здійснення заходів щодо відновлення прав і законних інтересів осіб та відшкодування збитків, шкоди, завданої фізичним та юридичним особам внаслідок допущених порушень.

24. Оскарження рішень, прийнятих за результатами розгляду повідомлень, здійснюється в установленому законодавством порядку.

25. Матеріали попередньої та внутрішньої (службової) перевірок або розслідувань повідомленої інформації про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, зберігаються протягом трьох років з дня отримання такої інформації.

26. Обробка персональних даних викривачів здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних».

Комментариев нет:

Отправить комментарий